Dlaczego kandyduje?

Drodzy Państwo!

Nazywam się Dominika Chorosińska, z domu Figurska. Pochodzę z Elbląga. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Następnie związałam się z Teatrem Polskim we Wrocławiu, z którym współpracuję do dziś. Po zamieszkaniu pod Warszawą współpracowałam z różnymi teatrami, telewizją i radiem, a także zajęłam się dziennikarstwem, które w pewnym momencie pochłonęło mnie bardziej niż aktorstwo.

Jestem mężatką, mamą dwóch córek i trzech synów. Dzięki nim stałam się wrażliwsza na ludzkie życie. Dzieci dają mi również energię do podejmowania innych działań. Jestem współorganizatorem licznych imprez kulturalnych i patriotycznych. Pełnię funkcję ambasadorki wielu cennych inicjatyw, takich jak: patriotyczny bieg „Tropem Wilczym”, organizowany przez MON projekt „Samoobrona Kobiet”, inicjatywa dedykowana młodzieży szkolnej „Nie zmarnuj swojego życia” czy warszawski „Orszak Trzech Króli”.

Zaangażowanie społeczne doprowadziło mnie do polityki. Od pewnego czasu nie tylko żywo komentuję życie publiczne, ale biorę w nim czynny udział. Jestem radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pracuję w komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz komisji Budżetu. Ochrona praw rodziny i praw kobiet to podstawowy cel moich działań. Dlatego właśnie ubiegam się o mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego. To tam zapadają bardzo ważne decyzje dotyczące rodziny i kobiet.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, by rozwijać i chronić prawa rodziny oraz by podkreślać rolę i godność współczesnej kobiety, która ma prawo realizować się zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Niech rodzina będzie sercem Europy!

Będzie to możliwe dzięki państwa poparciu.

Dlatego 26 maja, w Dzień Matki, proszę o Państwa głos!

CZYTAJ TAKŻE:   BLOG  | #KAŻDAWAŻNA

Zamknij Menu